• Prima pagina
  • Spectacolul cunoasterii
  • Istorii uitate
  • Paranormal
  • Femina Club
  • Starea de veghe
  • Terra X
  • Minuni ale lumii
  • Consultatii fara plata
  • Terapii complementare
  • Blitz
  • Astazi in istorie
  • Verificati-va cunostintele
magazin
Abonamente
Nici un rezultat
Toate rezultatele
miercuri, 12 august 2026
magazin
Nici un rezultat
Toate rezultatele
miercuri, 12 august 2026
magazin
Nici un rezultat
Toate rezultatele

Prima pagină » Cocktail de stele cu aroma de menta

Cocktail de stele cu aroma de menta

16 iunie 1999
in Blitz
A A

  Un nou look pentru George Clooney   
     Desi nu recunoaste, lui George Clooney ii place sa socheze si sa capteze atentia asupra sa. Când s-a prezentat la premiera productiei americane „The Matrix”, un film semnat de Andy si Larry Wachowski, in care fostul doctor Ross detine rolul principal, alaturi de mai tânarul Keanu Reeves, Clooney a devenit senzatia serii pentru simplul motiv ca isi lasase barba.
  Un nou look pentru George Clooney   
     Desi nu recunoaste, lui George Clooney ii place sa socheze si sa capteze atentia asupra sa. Când s-a prezentat la premiera productiei americane „The Matrix”, un film semnat de Andy si Larry Wachowski, in care fostul doctor Ross detine rolul principal, alaturi de mai tânarul Keanu Reeves, Clooney a devenit senzatia serii pentru simplul motiv ca isi lasase barba. Noua lui imagine a fost aprobata in unanimitate de cei prezenti.  
       
     TIFFANI-AMBER THIESSEN mereu parasita  
     Ca si in serialul care a facut-o celebra – „Beverly Hills 90210”, Tiffani-Amber nu prea are noroc de o legatura sentimentala de lunga durata. Ultimul sau logodnic, David Strickland, si el actor intr-un serial TV – „Suddenly Susan” – s-a sinucis, renuntând la bucuriile acestei lumi si la apetisanta Tiffani. In vârsta de 29 de ani, David avea serioase probleme cu alcoolul si drogul. Pe 22 martie, dupa ce a petrecut câteva ore in compania unei prostituate, s-a spânzurat intr-un motel din Las Vegas.  
       
     Xena „victima” a… dantelei    
     Când isi trage sufletul intre doua lupte, Xena prefera sa paraseasca rapid vesmintele de printesa razboinica, asa-zisa armura din piele groasa, in favoarea unor creatii vestimentare mai suave. Revista americana „Maxim” si-a propus nu de mult sa-si opreasca atentia asupra actritei Lucy Lawless, alias Xena, in ipostaza feminitatii si nu a eroinei barbatoase din cunoscutul film de actiune. Amintita publicatie i-a oferit celebrei neo-zeelandeze sase pagini de interior, plus coperta, unde sunt prezentate fotografii ce pun in valoare frumusetea trupului unei femei care adora mângâierea usoara a dantelei, desi faima, banii si admiratorii i-a câstigat ascunzându-si feminitatea sub o rochie grea de piele.  
       
     GWYNETH PALTROW a vrut Oscar. Acum vrea bust proeminent  
     Desi se numara printre putinii actori care la o vârsta foarte tânara au avut sansa sa primeasca un Oscar, ca dovada a recunoasterii talentului lor, Gwyneth Paltrow, incununata in acest an cu premiul pentru cea mai buna actrita intr-un rol principal („Shakespeare indragostit”), a ramas cu un ghimpe in suflet dupa festivitatea de decernare a Oscarurilor. Murmure care au ajuns la urechile ei in acea seara au facut-o sa afle ca lumea, gazetarii in special, i-au apreciat distinctia, pieptanatura, rafinamentul rochiei si al bijuteriilor purtate, dar nu s-au abtinut si de la comentarii privind… dimensiunea mult prea modesta a bustului sau. Dupa câteva saptamâni de gândire, actrita s-a hotarât sa apeleze la miracolele chirurgiei plastice de redimensionare a sânilor. Nu e insa sigur ca aceasta decizie o va feri de atacurile malitioase, de tipul celor ce o au drept tinta pe… sirena Pamela Anderson.

ShareTweet
Articolul precedent

Horoscopul saptamanii 14 – 20 iunie 1999

Urmatorul Articol

Mai iute ca lumina

Articole Similare

Blitz

Actori cu experienta în roluri de adolescenti

10 august 2026

Una dintre cele mai curioase conventii ale cinematografiei americane este distribuirea unor...

Blitz

Scarabeul

10 august 2026

Sculptura Scarabeul, simbol ce reuneste trei semnificatii majore, realizata în 1972 de...

Blitz

„Odiseea”, între mit, realism si controverse

3 august 2026

Noul film al lui Christopher Nolan, „Odiseea”, este unul dintre cele mai...

Blitz

Expozitie de Preistorie

3 august 2026

La peste o jumatate de secol de la organizarea expozitiei de baza...

Blitz

Cele mai bune filme despre conspiratii

27 iulie 2026

Vederea unui om imobilizat pe o masa clinica, în timp ce creaturi...

Blitz

Magia cristalelor

27 iulie 2026

Florile de mina extrase de-a lungul a peste 50 de ani din...

Urmatorul Articol

Sandvis - Tort

Pasta de sunca

Pasta de masline

Comentarii

Articole Noi

Astazi in istorie

6 august 1890 – Prima executie cu scaunul electric

10 august 2026

Pe 6 august 1890, în închisoarea Auburn din statul New York, Statele...

Citeste mai departeDetails
Consultatii fara plata

Dispneea, un disconfort respirator?

10 august 2026

De la un simplu atac de spasmofilie pâna la insuficienta cardiaca sau...

Citeste mai departeDetails
Femina Club

Papricas de curcan

10 august 2026

800 g piept de curcan (dezosat), 2 cepe rosii, 3 rosii, o...

Citeste mai departeDetails
Horoscop

Horoscopul saptamanii: 10-16 august 2026

10 august 2026

BERBEC 21.03-20.04: Primiti un impuls de energie si veti aborda obiectivele cu...

Citeste mai departeDetails
Istorii

Sateliti lansati… manual!

10 august 2026

În mod normal, lansarea unui satelit presupune rachete uriase, motoare puternice si...

Citeste mai departeDetails
Minuni ale lumii

Pierderea diversitatii lingvistice

10 august 2026

La nivel global, oamenii folosesc în prezent circa 7.500 de limbi, cele...

Citeste mai departeDetails
  • Contact
  • Abonamente

Copyright © 1999 - 2026 Revista Magazin

Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Prima pagina
  • Spectacolul cunoasterii
  • Istorii uitate
  • Paranormal
  • Femina Club
  • Starea de veghe
  • Terra X
  • Minuni ale lumii
  • Consultatii fara plata
  • Terapii complementare
  • Blitz
  • Astazi in istorie
  • Verificati-va cunostintele
Abonamente

Copyright © 1999 - 2026 Revista Magazin

Acest site foloseste cookies respectand Regulamentul (UE) privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date.